Přeskočit na hlavní obsah

Reportáž ze zooparku

Už dlouho jsme nebyli v žádné ZOO, přišel čas to napravit:-) Vybrali jsme zoopark Chomutov.
 
Tady je malá reportáž:-)  
 
Jsme na místě, podle očekávání tu opravdu přelidněno není:-) 

Prohlídku jsme začali u plameňáků - skrývají se za stromy:-)

Všude jsou stromy, stín a chládek, což je supr:-) Prohlédli jsme si oslíky, poníky a teď se jdeme podívat na pižmoně:-) Pozorovali jsme ho z pižmoní pozorovatelny:-)

Tady je pižmoň osobně. Musí mu v tom kožichu být fakt vedro:-)

Pokračujeme dál, teď je cílem rys karpatský.
Tak tady rysi bydlí ... v současné době se starají o mláďátka, takže na to, aby se ukazovali lidem, moc náladu neměli:-))

U opic jsme měli větší štěstí:-)

Seznamte se, makak magot:-)

Chvíli po nás pokukoval, asi jestli mu nehodíme nějakou tu dobrotu, ale pak ho očumování přestalo bavit a šel za kamarády.
 
Tady si opičky hrají, když venku prší:-)

Jdeme dál ... tady vegetí panda červená v krásném huňatém kožichu:-)

Ale i její hlavu se mi podařilo vyfotit:-))

Cestou dál jsme potkali vláček. Projížďka musí být určitě zajímavá, ale za jízdy se hůř fotí .... takže my jen pěšky:-)

Tady jsem zajásala - fakt jsem myslela, že najdeme opravdové mraveniště:-))

Ale žádné mraveniště, jen infokniha:-)

Kousek dál je dětské hřiště a stánek s občerstvením.

Ve stánku jsme si koupili zmrzlinu a zamířili do nízkého domečku - mají tam hady a jim podobné:-) 




Trnorep africký jméno mé:-)

Zde se sluní agama hardún.

Ještě vyblejsknu tady toho fešáka a jdeme se podívat za medvědem:-)

Cestou za méďou jsme obdivovali ptáčky.

Jsme tu ... tak tenhle lesík patří medvědovi.

Ve volné přírodě bych ho fakt potkat nechtěla:-)

Teď vstoupíme do obrovského ptačího příbytku.


Nabereme krmení, sedneme si na lavičku a budeme krmit:-)




Kam míříme teď? Za velbloudy:-)
Na bydlení si stěžovat nemůžou, mají pláž a vlastní rybník ... no, komu by se to nelíbilo:-)


I když, celý rybník jen pro sebe nemají, dělí se se sousedy:-)

Dva velbloudi se pořád motali kolem návštěvníků.


Byl tam ještě jeden, ale ten stál stydlivě stranou:-)

Od velbloudů jsme zamířili k tuleňům:-)




Vedle tuleňů bydlí bobr, ale asi si někde dává šlofíka:-)
 
Bobr byl poslední zastávka. Ještě koupíme suvenýry a jedeme domů:-)

♥ Děkuji všem, kteří statečně dorolovali až sem ♥
 
Ajka