Už
dlouho jsme nebyli v žádné ZOO, přišel čas to
napravit:-) Vybrali jsme zoopark Chomutov.
Tady je malá reportáž:-)
Prohlídku jsme začali u plameňáků - skrývají se za stromy:-)
Všude jsou stromy, stín a chládek, což je supr:-) Prohlédli jsme si oslíky, poníky a teď se jdeme podívat na pižmoně:-) Pozorovali jsme ho z pižmoní pozorovatelny:-)
Pokračujeme dál, teď je cílem rys karpatský.
Tak tady rysi bydlí ... v současné době se starají o
mláďátka, takže na to, aby se ukazovali lidem, moc náladu neměli:-))
U opic jsme měli větší štěstí:-)
Chvíli po nás pokukoval, asi jestli mu nehodíme nějakou tu dobrotu, ale pak ho očumování přestalo bavit a šel za kamarády.
Tady si opičky hrají, když venku prší:-)
Jdeme dál ... tady vegetí panda červená v krásném huňatém kožichu:-)
Ale i její hlavu se mi podařilo vyfotit:-))
Cestou dál jsme potkali vláček. Projížďka musí být určitě zajímavá, ale za jízdy se hůř fotí .... takže my jen pěšky:-)
Tady jsem zajásala - fakt jsem myslela, že najdeme opravdové mraveniště:-))
Kousek dál je dětské hřiště a stánek s občerstvením.
Ve stánku jsme si koupili zmrzlinu a zamířili do nízkého domečku - mají tam hady a jim podobné:-)
Trnorep africký jméno mé:-)
Teď vstoupíme do obrovského ptačího příbytku.
Nabereme krmení, sedneme si na lavičku a budeme krmit:-)
Kam míříme teď? Za velbloudy:-) Na bydlení si stěžovat nemůžou, mají pláž a vlastní rybník ... no, komu by se to nelíbilo:-)
I když, celý rybník jen pro sebe nemají, dělí se se sousedy:-)
Dva velbloudi se pořád motali kolem návštěvníků.
Byl tam ještě jeden, ale ten stál stydlivě stranou:-)
Ajka
